juvelyriniai dirbiniai

Juvelyriniai dirbiniai: šiek tiek apie jų valymo būdus

Ko gero, nerasime namų, kuriuos nebūtų juvelyrinių dirbinių. Ir nors savo gyvenimo tikrai negalime įsivaizduoti be juvelyrinių dirbinių – jais dabinamės tiek įprastomis, tiek švenčių dienomis, dėmesį verta atkreipti į tai,  kad šie dirbiniai turi būti kruopščiai valomi. Vis dėlto, labai svarbu žinoti, kaip tai tinkamai daryti, kadangi tuo atveju, jei pasirinksite netinkamus juvelyrinių dirbinių valymo metodus ar priemones, gali padaryti daugiau žalos nei naudos – nepataisomai sugadinti juvelyrinius dirbinius. Tačiau taip tikrai nenutiks, jei žinosite, kokie yra patys populiariausi juvelyrinių dirbinių valymo būdai.  Jų yra ne vienas, taigi, galėsite pasirinkti pagal papuošalo rūšį ar pagal tai, kokias valymo priemones šiuo metu turite savo namuose.

Juvelyrinį dirbinį lietėte drėgnais ar riebaluotais pirštais? Tokiu atveju būtina pašalinti drėgmės ar riebalų žymes. Tai geriausiai padarysite tuo atveju, jei papuošalą sausai nuvalysite zomšine ar flaneline medžiagos skiautele.

Auksiniai juvelyriniai dirbiniai yra tie dirbiniai, kuriems skiriamas ypatingas dėmesys. Bene viena svarbiausių užduočių, kurią sau skiria šių dirbinių turėtojai, yra tokia – užtikrinti, kad juvelyriniai dirbiniai švytėtų bei blizgėtų. Puikų rezultatų pasiekti bus tikrai nesunku tuo atveju, jei pasinaudosite šia gudrybe: pasirodo, jog kartas nuo karto juvelyrinius dirbinius reikia palaikyti pasaldintame vandenyje. Būtent cukrus yra ta medžiaga, dėl kurios jūsų turimi auksiniai papuošalai įgaus puikų švytėjimą.

Ir nors neretai yra sakoma, kad juvelyriniai dirbiniai turi būti saugomi nuo kosmetikos ar buitinės chemijos produktų, ko gero, visiems yra puikiai žinomi atvejai, kuomet šių taisyklių nesilaikoma. Savaime suprantama, toks elgesys turi tam tikrų pasekmių – kosmetikos ar buitinės chemijos gaminiai pakeičia juvelyrinių dirbinių paviršių. Jei  padaryta žala dar nedidelė, tokiu atveju telieka tik pridurti, jog  pirminę išvaizdą dirbiniui grąžinsite šiuo būdu: į pusę litro vandens  įdėkite  šaukštus citrinos rūgšties ir  4 – 5 minutes apvirkite gaminius.  

Tačiau yra ir dar viena gera žinia – tai dar ne visi valymo būdai, kuriuos galite rinktis savo  juvelyrinių dirbinių priežiūrai užtikrinti. Antroje dalyje sužinosite ir dar keletą puikių būdų.